רובינו משלמים על ביטוחים מאות ואלפי שקלים מידי שנה, אבל האם אנחנו באמת יודעים אילו פוליסות ביטוח יש לנו? האם מחיר הפוליסה הוא נכון לשוק הביטוח או מהם הכיסויים שיש לנו? – בדרך כלל, לא ממש.

נציגי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון באגף משרד האוצר זיהו גם הם את הבעייתיות בשוק הביטוח ופיתחו את אתר הר הביטוח בשביל לעזור לציבור המבוטחים לבצע ניתוח, השוואה והוזלה של פוליסות ביטוח שונות.

איתור פוליסות ביטוח עם הר הביטוח של משרד האוצר

המטרה הראשונית של אתר הר הביטוח היא לאפשר לכל אחד לבצע איתור של פוליסות ביטוח אשר קיימות על שמך, על שם ילדך או על שם קרוב שנפטר. בשעת משבר, איתור פוליסת הביטוח יכול לעזור לך לממש את זכויותיך מול חברת הביטוח.

הר הביטוח של משרד האוצר

לאחר הזנת הפרטים באתר הר הביטוח, ניתן בדו"ח מפורט אשר מורכב מהחלקים הבאים:

  • סוג הביטוח – הר הביטוח משווה פוליסות מסוגים שונים החל מפוליסות ביטוח סיעודי ועד פוליסות רכב – לאחר הכנסת הפרטים האישיים ואימות הזהות שלך, תוכל לצפות בכל הפוליסות שלך בממשק אחד.
  • תקופת הביטוח – תקופת הביטוח יכולה להיות לכל החיים, ביטוח חודשי או ביטוח לתאריכים ספציפיים.
  • פרמיה – מהו מחיר פוליסת הביטוח שאתה משלם כיום.
  • מספר הפוליסה – ניתן להשתמש במספר הפוליסה למימוש זכויותיך או למימוש זכויות של יורשים במקרה של פטירת קרוב משפחה.
  • החברה המבטחת – מהי חברת הביטוח שאצלה אתה מבוטח.

בנוסף, לצד כל פוליסה תהיה הפניה למחשבוני משרד האוצר אשר מאפשרים לך לבצע השוואת מחירים מול פוליסות דומות בחברות ביטוח מתחרות. כמו כן, תופיע הפניה למדד השירות של משרד האוצר אשר יציג לך את שירות חברת הביטוח שלך מול חברות ביטוח אחרות בשוק הביטוח הישראלי.

מומלץ לבצע את בדיקת הר הביטוח בשילוב עם המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר ואתר הר הכסף 2 לאיתור כספים אבודים שיכולים להיות על שמך או על שם קרוב משפחה שנפטר.

לסיכום, הר הביטוח הוא כלי רב עוצמה אשר מאפשר לך לבצע ניתוח וייעול תקופתי לתיק הביטוחים שלך. הר הביטוח יכול לעזור לך לבצע השוואת מחירים של פוליסות ביטוח או לזהות כפל ביטוחים אשר עולה לך הרבה מאוד כסף במהלך תקופת הביטוח שלך.

השארת תגובה