לעיתים קרובות, משפחות אשר מתמודדות עם מקרה של רשלנות רפואית, אירוע קשה שקרה בתוך המשפחה או מחלה של אחד מבני הזוג/הילדים נאלצים להתמודד לא רק עם העול הנפשי והבריאותי אלא גם עם עול כלכלי כבד אשר במקרים רבים מוביל לחובות כבדים לבנקים, רשויות ואפילו למלווים בשוק האפור.

מחיקת חובות לחייבים

אנשים נורמטיביים אשר לעולם לא חזר להם צ'ק בבנק, נאלצים להתפטר מעבודתם ולהתמודד עם נושים, עורכי דין ותביעות חוב של אלפי ומאות אלפי שקלים מידי חודש – דבר אשר הופך את ההתנהלות היומיומית לכמעט בלתי אפשרית.

מחיקת חובות

נכון להיום, ישנם 3 מסלולים אפשריים אשר באמצעותם ניתן למחוק את החובות ולפתוח דף חדש מבחינה פיננסית. חשוב מאוד להתחיל כל אחד מההליכים בליווי מקצועי של עורך דין אשר מתמחה בהליכי חדלון פירעון בלבד – רק עו"ד מומחה, יוכל לייעץ ולהתאים לך את דרך הפעולה הנכונה ביותר.

מחיקת חובות בישראל, אפשרים על ידי כניסה לאחד משלושת ההליכים הבאים:

  • מחיקת חובות בפשיטת רגל – נכון לשנת 2017, הליך מחיקת חובות בפשיטת רגל פתוח בפני כל חייב אשר סך החובות שלו גבוה מ – 17,308 ₪ כאשר ברוב המקרים מדובר על חובות של מאות אלפי שקלים אשר נוצרו כתוצאה ממצב בריאותי, הסתבכות עסקית, ערבות וכדומה.
  • מחיקת חובות בהוצאה לפועל – בספטמבר 2015, נכנסה הרפורמה החדשה בהוצאה לפועל אשר מאפשרת לחייבים אשר עומדים בתנאים לקבל הפטר מלא לחובות בהוצאה לפועל בהליך מובנה, קצר ופשוט.
  • הסדר נושים – הסדר אשר מאפשר לחייב לפרוע את חובותיו בהתאם ליכולתו הכלכלית תוך איחוד כלל החובות ופריסתם בהתאם לאישור הנושים.

לסיכום, אם אתה עומד בפני חובות כבדים אשר רובצים עליך ולא מאפשרים לך לנהל אורך חיים בריא מומלץ לפנות לעו"ד אשר מתמחה בנושא ויוכל להתאים את דרך הפעולה הנכונה עבורך.

המאמר נכתב בשיתוף עם עו"ד ארז בורג, עורך דין פשיטות רגל בחיפה, אשר מתמחה בייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל, הוצאה לפועל והסדרי נושים.

השארת תגובה