בשנים האחרונות יותר ויותר מטופלים נואשו מן הרפואה הקונבנציונלית ועושים מעבר חד לעבר הרפואה המשלימה, הרפואה הסינית והיפנית העתיקה. כל קופות החולים בישראל כבר הבינו את הפוטנציאל הטיפולי והפיננסי של הרפואה המשלימה ועשרות אלפי חולים ומטופלים זוכים להפניות לעולם הרפואה המשלימה.

מהו דיקור סיני?

דיקור סיני (אקופונקטורה) היא אחת משיטות הטיפול אשר עומדות לרשות המטפל ברפואה הסינית המסורתית. במדינות רבות ברחבי העולם, דיקור סיני (אקופונקטורה) נחשבת לפעולה רפואית לכל דבר ועניין – בישראל, המצב הוא שכל מטפל מוסמך יכול לבצע דיקור למטופלים.

לפי יואב מקליניקת שורשים אשר מעניקה דיקור סיני בחיפה, רוב המטפלים ברפואה סינית משלבים ביחד עם דיקור סיני (אקופונקטורה) גם צמחי מרפא ותזונה נכונה, שיאצו וטיפולי מגע אחרים על פי הרפואה הסינית המסורתית.

דיקור סיני

איך דיקור סיני עובד?

על פי התורה הסינית המסורתית, ישנן כ – 365 נקודות דיקור (אקופונקטורה) שונות. במהלך השנים, כמות נקודות הדיקור גדלה כתוצאה מפיתוח שיטות ומערכות דיקור שלמות סביב האוזן, היד ואזורים אחרים בגוף האדם.

במהלך טיפול בדיקור סיני המטפל מחדיר מחטי דיקור דקות וחד פעמיות בהתאם לאבחון והבעיה ממנה סובל המטופל. חשוב לציין כי בעת הכנסת המחטים, המטופלים לא מרגישים שוב כאב או חולשה כלשהי (עם זאת, חלק מהמטופלים מדווחים על עקצוץ קל). לאחר שהוחדרו המחטים, המטפל משאיר אותן על גוף המטופל למשך 20-30 דקות.

בסוף הטיפול, המטרה העיקרית של הדיקור היא להקל כאבים, לרפא ולשחרר את החסימה האנרגטית ממנה סובל המטופל. על פי התורה הסינית המסורתית, כל עוד לא מתבצע שחרור של החסימה, המטופל ימשיך לסגור מכאבים או המחלה שתקפה אותו.

לסיכום, מחקרים רבים מצביעים על כך שדיקור סיני אפקטיבי בהקלה, ריפוי וטיפול בכאבים כרוניים או אקוטיים. במידה ואתה סובל מכאבים שונים אשר הרפואה הקונבנציונלית לא מצליחה לרפא, מומלץ ליצור קשר עם מטפל מוסמך ברפואה סינית אשר יאבחן את הבעיה ויתאים לך סדרת טיפולים בהתאם למצב האישי שלך.

המאמר נכתב בשיתוף עם שורשים – רפואה סינית בחיפה אשר מעניקה טיפולי דיקור סיני, שיאצו או עיסוי בחיפה או עיסוי בקריות עד בית הלקוח.

השארת תגובה